טרילוגיית האוקיינוס | זהבית טל-און

הסיפור נוגע בנקודה כאובה . במיוחד לי כנכדה דור שלישי לשואה,  זה נושא שקשה לי לגעת ולצלול אליו …יש עליו מין טאבו – אהבה בין גרמני ליהודיה ! אבל הסיפור הזה עושה את הבלתי אפשרי וגורם לך להאמין שאהבה יכולה להתגבר על הכול (לא בטוחה שכדאי לנסות בבית) …או בעולם המציאותי …אבל פה זה עובד מעולה !
כל הכבוד לזהבית על האומץ ועל הכתיבה הזורמת בלי להעמיס בכאב ופרטים הצליחה להציף נושא מורכב בצורה רכה ונעימה משייפת לנו את הפינות והעוקצנות לנושא . והופכת שוב את אהבה והאנושיות למרכז החיים.

זה מתחיל כסיפור אהבה לנוער שמתבגר … אבל בהחלט לא ברור ההבחנה מספר לספר  הדמויות משתבחות ומתקדמות הסיפור הוא שונה ואחר. סופרת ישראלית שמצליחה להתמודד עם מטען הרגשות והבדלי התרבויות הופכת את הסיפור למעניין וסוחף. מצאתי את עצמי באיזה שהוא שלב מזדהה עם הדמויות והבחירות שלהם ! זה המון בשבילי כדור שלישי לניצולי השואה הגרמנית. פתאום הסתכלתי על הצד שלהם וההתמודדות עם הפשעים והשנאה שהם קבלו בירושה כמשא כבד ואות קיין על גבם.

ברור לי לגמרי שלא נשכח ולא נסלח על פשעי השואה ולמרות שהדור ה973903שלישי הגרמני לא אשם אני כנכדה כל משפחת סבתא שלי ניספתה בידי המרצחים רואה את הדם על הידיים שלהם ולא יכולה להתנתק מהכאב המשפחתי  .

ושוב חזרה לספר זה הגדולה שלו לקחת נושא קשה ולהכניס בו חמלה ואהבה ומסר חזק לכולם על לשפוט אדם לפי מי שהוא ולא העבר שלו משחק הפגישה שלהם היה מאתגר והצליח לנקות את כל הפילטרים והמסכות ולהשאיר לב חשוף ופתוח לנגיעות אהבה

 

התקציר

נתי (נתנאלה) תלמידת יב' יוצאת למסע לפולין- נחושה לסגור מעגל כנינתו של ניצול שואה. היא מתכוננת היטב למסע, אך שום דבר לא מכין אותה לאריק – צעיר יפה תואר ומסתורי שמציל אותה ממצב לא נעים בוורשה. פגישה רודפת פגישה ועד מהרה היא מתאהבת בו מבלי לדעת מיהו ומהו, האם  אהבתם תצליח להתממש? 
תקראו הסיפור יפיל לכם הרבה אסימונים אהבתי את זה שמראים את ההתמודדות שלהם כדרך ולא כמו סינדרלה רגע ההתאהבות סוער ואז חיו לנצח ונצח , תמיד משאיר אותי סקפטית .
פה בסיפור מלווים אותם בתוך השלבים וכשלים בדרך ממש כמו בחיים אבל פה האהבה מנצחת !
יש משהוא כובש באהבה נקיה שמתחילה בנעורים , לפני כל הפצעים והצלקות הכל יותר עוצמתי וטהור – אהבה אמיתית כזו שלא ישנים בלילה ובוכים שמאבדים ונוסעים עד קצה העולם כדי לקבל שוב.

טיפ > יש גם ספריות העירוניות את הספרים וכמובן בספריה הדיגיטלית
החדשה Bookly שם תוכלו לקחת את הספר להשכרה בשיטה החדשנית של הספר המתפוגג תוכלו לקחת את הספר …. לא אהבתם תוכלו אחרי 15% להחליף ! זה היתרון של ספריה האפשרות לנסות ספרים חדשים מבלי לפחד 🙂 בוקלי מעניק לכם 100% אחריות !

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s