במציאות אחרת | נעמה סכר

האם המציאות בה נולדנו היא המציאות בה נועדנו לחיות לנצח ?
הרבה אנשים נולדים לחיים בלתי אפשרים לא בבחירתם המשפחה שהגרילו היא משפחת הרשע והפשע. הם מתגללים לסיטואציות הרסניות ובלתי נתפסות וצריכים כמו חתולי רחוב למשוך את עצמם מהביוב והרפש למעלה . הספר מציאות אחרת לוקח אותנו לחיים האלו בעיניים של ענת  אישה בתחילת חייה שהגרילה כרטיס גרוע הורי מאכזבים ואחים אנוכיים שמנצלים אותה.  היא בניגוד למציאות העגומה מנסה ומאמינה שמגיע לה קרן שמש מנצנצת המחכה לה מעבר לקשת בענן . 

סכר

המסע שלה מתחיל בבריחה הרואית מהבית והתגלגלות ברחובות שמנחיתה אותה בדרך נס בעבודה כאומנת לילדה מתוקה, בבית חלומי סוג של גן עדן בו העתיד ורוד איכפתי וקסום . לראשונה בחייה היא רואה בעצמה שיש מציאות אחרת! זה כמובן בהנחה שהמציאות לא נושפת לך בעורף ברוע ורומסת כל שביב של תקווה  ……לכל אדם אנחנו תמיד רוצים להאמין… קיימת הבחירה !
הבחירה לקבל את המציאות אותה קיבלנו בגלגל הילודה או לבחור לשנות אותה.
לעצור ולא לתת למציאות לנהל אותנו ! אבל האם זה באמת כל כך פשוט? פשוט לקום ולשנות?
הרבה מהאנשים שגדלו בעוני ושכונות פשע נקלעו למציאות אכזרית ומקפחת ובהמשך גדלו והפכו בעצמם לפושעים או המשיכו לגור באותו רדיוס אומלל מגדלים גם הם דור נוסף באותה צורה עגומה. חלקכם בטח אומרים מסכנים הם לא מכירים דבר אחר, אבל רובכם חושבים שזה בחירתם !.
בחירה להשלים אם מה שהמציאות מכתיבה ולא לשלוט בחיים לקחת את ההגה לידיים.
רגע תעצרו ! להחליט ולעשות הם דברים שונים .
לפעול – למרות הקשיים ובניגוד לתחזיות ולקולות הפנימיים שאומרים לעצור ולהרים ידיים זה לא פשוט בעולם בו חינכו אותכם שזה מה שיש.
הבעיה  האמיתית היא האשליה שברגע שנחליט הדלת תיפתח והכל יסתדר בקלות … העובדות אחרות העולם אכזרי כמו תמנון הוא שולח ידיים ומושך אותך פנימה שוב ושוב בפיתויים ומלכודות.
וכל פעם מחדש צריך בתעוזה להסתכל לפחד בעיניים ולהתרומם…. וכוח הרבה כוח שאוזל וזה המקום הנקודה שהרבה נופלים בה . הם פותחים את הדלת יוצאים …וחוזרים עם הזנב בין הרגלים .

מודעה אקראית המתפרסמת בעיתון הדרושים, מזמנת פגישה גורלית בין עולמה של ענת צור, בחורה צעירה משכונת מצוקה בבאר שבע, לבין עולמו של בן ריטמן, אלמן צעיר ועשיר, המחפש מטפלת לבתו הקטנה. הקרבה הלא שגרתית ביניהם, סוחפת אותם בסערה לתחילתו של רומן חושני ועוצמתי, המטלטל את חייהם.

כאשר העבר רווי האלימות של ענת שב ומאיים להפריד ביניהם,
האם אהבה חזקה יכולה לגבור על כל המכשולים ולשנות את פני המציאות ?

נעמה סכר

בסיפור מכיל הרבה חשיבה ורבדים לדוגמה בלטו הניגודים המצמררים בין בן האבא יחיד שנותן לבת שלו – לבד פי מליון אהבה ויחס! מענת קיבלה בכל חייה מהוריה ומשפחתה. להפתעתי הדמות שלה מרגשת ואנושית וחמה למרות היא לא ראתה מודל לחיקוי …היא מעניקה מעצמה אהבה עוטפת לילדה שזקוקה לאמא,ענת בעצמה עוד נערונת שזקוקה לחיבוק ותמיכה לכן החיבור בינה לילדה כובש ומידי .
לצידו מתפתחים היחסים בינה לבן האבא התחושות של אמון והבנה מרגישות כמו הגעה לבית לאי של שלווה ולבטחון .
כצפוי ברומן רומנטי המתח בניהם עולה ונבנה לאט…
מודה לפעמים הרגשתי זה קצת יותר מדי איטי לי בנקודה הזו . אבל, זה אני חסרת סבלנות במה שקשור לאהבה 🙂 החימום וההתקרבות האיטית ניבנת בתהליך עומק התווה אהבה עוצמתית המבוססת על הבנה וחברות לצד משיכה .  גבר הורס בן גבר אמיתי ופגוע בעצמו שעבר גם חיים לא פשוטים ומרשה לענת לקבל הצצה לרגשות מעבר לשריון בין לבין מורכבות החיים של ענת קופצים לבקר ולעשות בלגן וממשיכים לאכזב אותה ולצוץ בסיוט מתמשך שלא עוזב ונותן לה ללכת קדימה. מדהים שלמרות שכל האנשים בחיים שלה אכזבו אותה היא עדין לא מפסיקה לפתוח את הלב להעניק אמון בבן ובחברים חדשים . ענת היא חזקה לא מוותרת לעצמה ונלחמת .

בן לא מוותר עליה ומעניק לה את הדחיפה האחרונה לצאת מהחושך . שאתה בבור עמוק קשה לטפס לבד למעלה זה הזמן להושיט יד למעלה ולהרשות ולהרפות לתת למשהוא אחר לסחוב אותך החוצה ולשאת את המשא .
בן הוא השותף הכי טוב למסע ,לא נותן להשליך אותו לצד ולא מפחד לגונן עליה . יש בסיפור האהבה הזה כל כך הרבה הקרבה והבנה.  ככה אהבה צריכה להיות ! להכיל את כל העומק של האישיות העבר והעתיד מתמזגים ביחד לבן אדם אחד לטוב ולרע.

זה ספר ראשון של גברת נעמה סכר המקסימה .מודה התאהבתי בה לפני שקראתי את הספר .
הכתיבה זורמת וקולחת למרות שלפעמים הרגשתי שהדברים הולכים לאט או להפך הפסקות בתקופות כי הסיפור נמשך במשך שנה שלמה והקשה עלי להתחבר לדמות של ענת . עד שלפעמים הרגשתי שזה יותר מדי עבורי המעברים ודברים שהיא עברה בדרך … עד הסוף הטוב .
כל הדרמות שהיא עברה מתאים 2 ספרים עבים אבל ממש כמו החיים הכל פה חזק ומרוכז סוג של אספרסו שוט חזק גם החיים כאלו לא ? תופסים אותנו לא מוכנים ונותנים הכל בבום גם שלא מוכנים . אין ספק שזה שיעור לחיים על התמודדות 🙂

לסיכום : מקסים ונעים אל תנסו לקחת את הספר כמקשה אחת כי הוא מסוג הספרים שאי אפשר להפסיק וחייבים להגיע לסוף אבל ההפסקות בין לבין ( של חמש דקות ברור !!!)
יעזרו לכן לרדת לעומק ולעקל את האירועים .תהנו 🙂

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s