החיים אחריך | ג'וג'ו מויס

מי שלא קרא את הספר ללכת בדרכך נא להצביע ! מה השתגעתם ?? רוצו לקרוא !
ומי שקרא בוודאי ממש כמוני מחזיק אצבעות לשחרור הסרט שיצא בחודש הקרוב בעקבות הספר המופלא. זה אחד מהספרים הנחרטים והעמוקים של המאה זה שישבור לכם את הלב ויאחה אותו מחדש .

ללכת בדרכך היה אחד הספרים המדוברים סיפור התמודדות ואהבה של ויל נכה בכל הגפיים ולואיזה קלרק . העימות מול המוות והבחירה בחיים ! יותר נכון בסוג החיים…
כי ויל חיי אותם באקסטרים והחליט לפרוש בשיא – להתאים את המוות להחלטתו .
אבל איך יתמודדו אלו שנשארו מאחור?
מרגש לחזור לדמויות האלו בכתיבה מלוטשת מושלמת ומלאת בתובנות שיהפוך לכם את הבטן ויוכיח שוב שמבעד לדמעות
מבליחים צחוק ועובדות החיים שמכריחות אותנו להתעורר ולשתף פעולה.

גוגו

ללכת בדרכך היה ספר אמיץ ורומנטי שנגע בטאבו ועורר קשת רגשות על המוות.
( הסרט הולך להיות עוד יותר מדהים ! תיכנסו לטריילר לחצו כאן ) .
בסיום הספר השאיר אותנו באוויר בסוף שגרם למעריצים לצעוק ולדרוש המשך אחרי שויל לקח את חייו והשאיר אהבה מאחורה , להרגשתה של לואיזה ויל ויתר על האהבה שלהם כי הוא בחר למות .
הסיפור נוגע בכולנו לי אישית במיוחד בעודי מתאבלת לנצח על אימי האהובה היקרה לי מכול .
הספר מלווה אותנו בשלבי האבל של לואיזה – שהם שלבי האבל של כולנו בהתמודדות מול האובדן הקשה של משהוא יקר ואהוב בחיינו ! ( שלא תדעו מעולם ) איך ממשיכים הלאה? והתמודדות עם החיים שממשיכים לזוז ולא מוכנים לעצור להתאבל .

לואיזה קלרק, הגיבורה הבלתי-נשכחת מ"ללכת בדרכך", מרגישה שמשהו מאוד מאוד לא בסדר איתה. לכאורה היא התאוששה ממותו של ויל טריינר, הגבר של חייה. בכסף שהוריש לה רכשה דירה חמודה בלונדון וכביכול התחילה חיים חדשים ומסעירים בעיר הגדולה. אבל למעשה היא לא לומדת, עובדת בעבודה משמימה, ועל בן זוג חדש אין בכלל מה לדבר. תאונה מצערת שפוקדת אותה גורמת לה להתעורר סוף-סוף ולהבין שהיא לא יכולה להמשיך ככה ושמשהו מהותי חייב להשתנות.

התאונה בפתיחת הספר היא סטירה מצלצלת במיוחד ללואיזה שתמיד מקטינה את עצמה ומרימה ידים בוחרת תמיד בכלום ושום דבר ושוב הופכת לבלתי ניראת . בניגוד לצוואה של ויל שהיא תכבוש פסגות הדבר היחיד שהיא כבשה זה ספסל בוא היא יושבת מחוץ למגרש החיים.

איזה אכזבה אחרי הכול זה מה שנהיה ממנה . אני אישית לא הרגשתי ככה כי הבנתי אותה את שלבי האבל, משום מה יש איזה תחושה לאנשים בעולם ( אני מתעצבנת מזה ) שיש זמן מוגדר לאבל והצפיות החברתיות להמשיך הלאה הם מעמסה כבדה ולא הוגנת לאבלים .

גם אני הרגשתי ככה ונהנתי לעבור עם לואיזה את שלבי האבל והתובנות הקסומות שלה על החיים לצד הדמויות המשפחתיות כל אחד והשריטות שלו – בקיצור משפחה נורמלית. שהוסיפו המון אותנטיות והזדהות לעלילה. אני נהנת מהספרים שלה כי היא תמיד כותבת בגובה העינים מביאה דמויות מהחיים בלי תפאורה והרבה להתייפייף החיים האמיתיים .
יש בזה כל כך הרבה עומק ומחשבה ורבדים שזה מצמרר ומנער – התחושה היא אחרי הספר שעברת סוג של מסע תהליך רגשי של התפכות והתבגרות .

גוגו 2

זה אהבה אמיתית ואזה הכוח שלה יכולת ליצור דמויות שבורות והרוסות מלאות פגמים אבל איך שהוא במבט מי למעלה לא תשנו בהם כלום הם מושלמות איך שהם . והחיבור של הנשמות הפגועות ביחד יותר מצרף פאזל מרתק על החיים והאהבה בצל אובדן . יש חיים אחרי המוות ! אני יכולה להגיד שכן .
יותר טובים ? פחות טובים ? זה לא משנה כי בשורה התחתונה לא שאלו אותנו המציאות כאן ולנו נותר רק להתמודד זה כן בידינו .

הבעיה שלא תמיד קל לפקוח את העיניים – לזה צריך כוחות נפש ותהליך הגיוס של הכוחות שיעזרו לנו להתרומם מחדש הוא תהליך מטיש וקשה שכל אחד יעבור בדרכו בשלב כל שהוא בחיים …..בואו תראו איך לואיזה עושה את זה בענק היא ה- גיבורה שלי !

ספר של שאלות גדולות וגו'גו' גדולה מחיים – מחזירה את לואיזה להוכיח לנו שאהבה היא בחירה ממש כמו החיים צריךלבחור – ולהכניס אותה פנימה .

תפתחו חלון ! תעשו צעד הכי קטן ו…..תעשו אותו היום ! החיים קצרים 🙂
"פתחו לי פתח כחודה של מחט ואני אפתח לכם כפתחו של עולם"
|התלמוד

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s